Győri SZC Krúdy Gyula Turisztikai és Vendéglátóipari Technikum
9024 Győr, Örkény István u. 8-10.
Telefon: +36-96-510-670

Hazánk egyik legrangosabb versenyén való részvételre kapott felkérést iskolánk. A megmérettetés - Kisújszállás, 20017. december 2. - részvételi számát tekintve a legnépesebb verseny lett, hiszen 18 iskola közel 180 diákja vett részt!

verseny1 másolata

Beszámoló a versenyről:

Intézményünkből egy lelkes kis csapat kelt útra az Alföld irányába, hogy régiónkból egyedülállóan helyt álljon a népes mezőnyben.

A feladatok a következőek voltak:

  1. „A” kategória – 4X4 finger food ebből kettő hideg, valamint 2 melegen elképzelt és hidegen tálalt étel 
  2. „B” kategória – 3 fogásos ételsor melegen elkészítve, de hidegen tálalva
  3. Felsorolt alapanyagokból, melyet a rendező bocsátott rendelkezésre, 2 adag étel elkészítése 120 perc alatt. Ebből egyet kóstolósra, míg a másik kiállításra került.

A szakkörben részt vevő diákok lelkesen álltak a kihívás elé. A csapat az alábbi tanulókból verbuválódott:

Váradi Erik                   versenyző    1/13. c

Harang Gergő              versenyző    1/13. c

Karácsony Levente      commis       1/13. c

Stiefvater Leni              commis       10. h

A felkészülést segítette és a tréningeken részt vettek még:

Kiss Gergely         10. h (ő hatalmas segítségünkre volt az egész felkészülés folyamán!)

Mohácsi Dániel    11. c

Nagy Olivér          11. c

A csapat az alábbi ételekkel készült a Kupára:

etlap vegleges

„A” kategória:

  • Rókagombás nyúlcomb kelkáposztába töltött gesztenyével és dióval, rizlingmártással
  • Pritaminos tofu sütötök kompóttal
  • Jércemignon babokkal és zöldborsó krémmel
  • Györi eceteshal (rántott hal marinálva) 

„B” kategória:

  • Halconsomme citromos-kagylós szépiával
  • Füstölt kacsamell mandarinmártással, grillezett puliszkával, édesburgonya pürével, füszeres tortilla lappal
  • Édes céklavariációk

etelek1

Melegkonyhai versenyszám:

Váradi Erik ecetes csirkét készített baconos-sajtos puliszkával. Harang Gergő készítménye: marinált csirkemell filé frittírozva, baconkalodás rizzsel, kukoricakrémmel. Nehéz és fáradságos versenyen iskolánk tisztességesen helyt állt.

verseny3Összesített versenyeredményeink a következőek:

Szakácstanuló csoport: diploma

Harang Gergő: diploma

Váradi Erik: bronzérem

Oklevél

A kisebb hibákat kijavítva, a versenyen szerzett tapasztalatokat felhasználva, az eredményeket objektíven szemlélve, a lehetőségeket felmérve, valamint a jövőbe vetett hittel kombinálva várjuk az újabb megmérettetéseket.

Új csapatot építünk, hogy iskolánknak, az SZC-nek, és régiónknak újabb dicsőségeket szerezzünk. Illetve a diákoknak alternatívát, elhivatottságot mutassunk. Képességeiket kreatív módon érvényesíthessék, szakmai alázatukat kimutathassák az elkövetkező időszakokban.

Köszönjük a támogatást az iskola vezetőségének, a szakmai munkaközösségek tagjainak, a nevelőtestületnek, a gazdasági munkatársaknak segítőkészségükért!

„Egy dicsőséges, hosszú út elején járunk!”

Győr, 2017. december 6.                       Bódis István Sándor szakmai oktató, felkészítő tanár

Ételek technológiai leírása

Váradi Erik

Ecetes csirke baconos-sajtos puliszkával

A csirke mellet megtisztítjuk. A gombát, tv paprikát és kevés vöröshagymát összevágjuk, kevés étolajon lepirítjuk. Felöntjük és hozzáadjuk a nemes ecetet. Az ecetes alaplében hőkezeljük a csirkemellet, tálalás előtt átszűrjük és beforraljuk. Sós vizet forralunk, a kukoricadarát kifőzzük, elkeverjük a kipirított csíkokra vágott szalonnával és a füstölt sajt kockákkal, formába öntjük, kihűtjük. Tálalás előtt a felvágott puliszka oldalait lepirítjuk, az átforrósított ecetes csirkemelleket felvágjuk, forrón tálaljuk.

Harang Gergő

Marinált csirkemell filé frittírozva, baconkalodás rizzsel, kukoricakrémmel

A tisztított csirkemellet kockákra vágjuk, belisztezzük, félretesszük. Az összevágott gombát az összevágott tv paprikával lepirítjuk, fűszerezzük, vöröshagymát teszünk hozzá, felengedjük szójaszósszal. Citromot facsarunk a lébe és ebben marináljuk a csirkemelleket. A rizst megfőzzük, pihentetjük. Alufólián egymásra helyezzük a bacon szeleteket a közepét megtöltjük a tojással elkevert rizzsel, feltekerjük, formába préseljük, 160 fokos sütőben 10-15 percig sütjük. Megfőzzük a csemegekukoricát, ízesítjük, fűszerezzük és még forrón áttörjük. A csirkét lecsöpögtetjük, lisztbe forgatjuk és bő zsiradékban kisütjük. Frittírozott koktélparadicsommal tálaljuk.

vissza

Tájékoztatjuk, hogy weboldalunkon cookie-kat alkalmazunk. A honlap további böngészésével Ön beleegyezik a cookie-k használatába. A weblapról való távozás után adaiból semmit sem tárolunk el.
Ok