Győri SZC Krúdy Gyula Turisztikai és Vendéglátóipari Technikum
9024 Győr, Örkény István u. 8-10.
Telefon: +36-96-510-670

 Iskolánk csatlakozott a Gördülő Energia országos programsorozathoz, melyet a Nemzeti Közművek támogatásával, Tóth Pál matematika-fizika szakos tanár úr vezet.fizika1

A november 27-i, rendhagyó fizika órán iskolánk 9.j, 10. a, 10. j, 11. j, 11. k. osztályai vettek részt Kurcsics Rafaella tanárnő és Vörösné Stark Melinda tanárnő kíséretében a Págisz iskola aulájában. Az interaktív előadás során a matematika, zene, fizika szoros kapcsolatát ismertette a tanulóinkkal az előadó. Látványos kísérleteket mutatott be az érdeklődő diákjaink számára: folyékony nitrogént öntött az önkéntes segítőjére, meggyújtotta az egyik tanuló kezét, lángcsóvát állított elő virágporból. A pillanatokat a bemutató során készített fotók is igazolják. A tanóra során előadott egy részletet a Beethoven IX. szimfóniájából egy szívószál és egy tölcsér segítségével. Egy AC/DC számot pedig a Tesla transzformátor segítségével szikrakisülések formájában szemléltetett.  

Ezúton is köszönjük a lehetőséget, hogy részt vehettünk a programon!

Vörösné Stark Melinda